Koraļļi


Vienpatņu koraļļi:









Ļoti noapaļots, laikam viļņu darbības rezultātā, bet visticamāk, ka tas ir vienpatņa korallis, jo raksturīgas tādas kā krokas, kas atspoguļo pakāpenisku augšanu. Tā grupa pazīstama ar nosaukumu Rugosa, bet attiecībā uz šo paraugu precīzāk grūti teikt... Kopumā tie ir četrstaru koraļļi - atbilstoši radiālo starpsieniņu skaitam


Vienpatņa korallis Rugosa

Ķēžu koraļļi
-

Ķēžu korallis Halysites klasisks piemērs. dzeltenbrūnās daļas ir kaļķakmens, kas aizpildījis telpu starp "dzīvoklīšu" virtenēm.



Drosības labad prasītos fotogrāfija skatā no gala, bet, manuprāt, tas ir koloniālā tipa korallis, kas zināms ar "tautas nosaukumu": ķēžu korallis - tas tāpēc, ka virsskatā, katra atsevišķā dzīvnieciņa "dzīvoklis" (koralīts), virknējas ar kaimiņu dzīvoklīšiem virtenēs, kas kopskatā gan veido tīklveida rakstu, bet atsevišķās virtenes, skatoties no augšas, izskatās pēc ķēdes . Zinātniskais nosaukums: Halysites.


arī Halysites, bet te kaļķakmens aizpildījums pelēks-








Ķēžu korallis Halysites

Četrstaru koraļļi-



Cik var spriest pēc fotogrāfijas - tā varētu būt četrstarkoraļļu kolonija

Koloniālie koraļļi:




Vajadzētu papētīt mikroskopā, bet domājams, ka tas koloniālais korallis Sarcinula











Vēl viens izplatīts koloniālo koraļļu veids - "Šūnu korallis" - tamdēļ, ka atsevišķie dzīvoklīši cieši viens pie otra kā bišu veidotās šūnas biškopju rāmīšos. Zinātniski tā būru Palaeofavosites ģints vai Favositidae grupa kopumā, augstāka ranga vienībā.




- Koloniāls retāk sastopams koraļļu veids - Heliolites ģints: "dzīvoklīši" šķērsgriezumā apaļi un izvietoti nelielā attālumā viens no otra.







- Šūnu korallis Favositidae - te var pievērst uzmanību saglabāšanās- fosilizācijas īpatnībām: kādreizējo "dzīvoklīšu" telpu, veidojoties iezim aizpildījuši kalcīta kristāli; ļoti labi saslatāma "dzīvoklīšu: poligonālā forma (šķērsgriezumā-virsskatā)